Anka Nova Çizgi Özel Eğitim Merkezi olarak; Ankara Ümitköy semtinde, kurucularımız Nüket TANACI AKÇAY ve Semih TAŞKIN’ın 27 yıllık tecrübesini, alanında başarılı kadrodan oluşan ekibimizin desteğiyle buluşturarak kişiye özel programlar uygulayıp her bireyin yapabilirliklerini ortaya çıkartmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz.
Bu çalışmalar ve eğitimler sayesinde kendi kendilerine yeten temel yaşam becerilerini yerine getiren bireyler olmasını istiyoruz.
Kurumumuz, kalite ve güveni temel değer olarak benimsemiştir.

Özel gereksinimli bireylerin gereksinim ve ilgilerine yönelik bireyselleştirilmiş eğitim programları yaparak, öğrenmelerini sağlamak, öğrenme deneyimleri ve alanları sunarak öz güvenli, üretken, toplumda bağımsız işlevde bulunabilen bireyler olabilmeleri ve mutlu bir hayat sürdürebilmeleri için imkânlar sağlamayı hedefliyoruz.
Anka Nova Çizgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak hedefimiz;
Özel eğitim ve Rehabilitasyon hizmetlerinde öncü bir marka olmaktır.

‘Eğitimde feda edilecek fert yoktur.” ilkesinden hareketle;
Özel gereksinimli bireylerin akranları ile aynı becerilere sahip olabilmeleri için gereken her türlü özel eğitim hizmetini yerine getirerek, çocuklarımızın hayata katılımını sağlayabilmelerini, kendilerini ifade edebilmelerini, toplumla uyum içinde nitelikli bir yaşam sürmelerini sağlamaktır.